Model R-1


 • Dla 1 osoby 
 • Jasny Cedr Kanadyjski (Thuya Occidentalis), lite drewno
 • Ekologiczne komponenty, najwyższe standardy bezpieczeństwa
 • 94 x 112 x 192 cm
 • Moc ok. 1750 W (zabezpieczenie min. 16 A)
 • 4 terapeutyczne kwarcowe promienniki Solis®
 • 2 dodatkowe maty CarboSens®
 • Każdy promiennik z możliwością niezależnego wyłączenia
 • niezależne sterowanie intensywnością
 • Automatyczne programy
 • Ustawienia MyFamily® z pamięcią dla 4 osób

Opis

Sauny serii Premium to niezwykle nowoczesne, jeszcze bardziej przestrzenne kabiny terapeutyczne dla jednej lub dwóch osób. Nowatorskie rozwiązania, funkcjonalność oraz wyposażenie stawiają je w absolutnie ścisłej czołówce na rynku światowym.

Optymalny efekt terapeutyczny uzyskany został przy współpracy z doświadczonymi inżynierami i fizjoterapeutami oraz dzięki wieloletniemu doświadczeniu z tysiącami naszych klientów.

Dzięki odchylonym pod kątem 13° ergonomicznie ukształtowanym ruchomym oparciom, kręgosłup jest poddany równomiernemu działaniu podczerwieni na całej swojej długości, od części lędźwiowej aż do kręgów szyjnych. Elastyczne, ergonomicznie ukształtowane oparcia wykonane z wyselekcjonowanego drewna Abachi umożliwiają przyjęcie przyjemnej i zrelaksowanej pozycji. Cały kręgosłup jest odsłonięty i bardziej podatny na terapeutyczne działanie bez zakłócających wpływów (takich jak drewniane listewki). Oparcie idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, co pozwala na zachowanie naturalnego kształtu kręgosłupa podczas pozycji siedzącej.

W celu uzyskania równomiernego działania terapeutycznych promieni podczerwonych na górną i boczne części ciała także boczne promienniki zostały umieszczone pod kątem 13°. Także promienniki znajdujące się z przodu zainstalowane są z takim nachyleniem, aby promienie jak najefektywniej oddziaływały na przednią część ciała.

Promiennik podczerwieni SOLIS® czwartej generacji.

Niezwykle ważne dla nas jest bezpieczeństwo naszych klientów oraz pozytywny wpływ na zdrowie wynikający z korzystania z oferowanych przez nas saun.

Stosujemy najnowocześniejsze promienniki podczerwieni. Posiadamy wszelkie badania i certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo oraz terapeutyczne działanie.

W serii Premium dla optymalnego efektu terapeutycznego stosujemy długie promienniki kwarcowe czwartej generacji Solis® z głębokim wnikaniem podczerwieni w pełnym spektrum IR-A, IR-B, IR-C z naciskiem na głęboką penetrację.

Jako uzupełnienie, do podgrzania kamieni z lawy wulkanicznej oraz pod siedziskiem, umieściliśmy dodatkowe maty karbonowe CarboSens® . Podobnie jak w innych naszych kabinach na podczerwień, każdy z promienników czy mat można niezależnie wyłączyć.

Dzięki wielu możliwości różnych ustawień, jak regulacja intensywności dla każdego z miejsc, temperatury, automatycznym programom, ustawieniom MyFamily® czy niezależnego wyłączenia każdego z promienników, , możemy precyzyjnie dostosować saunę do własnych preferencji w sposób niemal nieograniczony.

Przykład 1: Problemy z żyłami? Zalecane jest unikanie bezpośredniego nagrzewania nóg. Ponieważ wszystkie promienniki podczerwieni mogą być używane niezależnie, te od stóp i łydek można wyłączyć jednym przyciskiem.

Przykład 2: Napięcie, ból w plecach po ciężkim dniu pracy? Wyłączamy łatwo wszystkie promienniki poza tylnymi i cieszymy się efektem głębokiej terapii tylko dla obszaru kręgosłupa. Intensywność promieni dostosowujemy do swojego osobistego samopoczucia.

Indywidualna kontrola intensywności.

Kolejnym wielkim osiągnięciem w kabinach serii Premium jest bezstopniowa kontrola intensywności. Precyzyjna kontrola intensywności i możliwość kontroli pojedynczego użytkownika, promieniowanie podczerwone można optymalnie dostosować do twoich potrzeb, aby uzyskać maksymalne korzyści z zastosowania. W sterowaniu jednym siedzeniem, oba siedzenia (oparcie, boki, przód) mogą być sterowane osobno. Oba fotele można zatem indywidualnie dostosować pod względem intensywności do preferencji użytkownika. Zatem idealna aplikacja na podczerwień dla dwojga jest niczym.

Przykład 1: Korzystamy z sauny jednocześnie we dwoje Jedna osoba ma ochotę na delikatną podczerwień, druga na terapię. Na wyświetlaczu lub pilotem precyzyjnie ustawiamy intensywność indywidualnie dla każdego z nas.

Przykład 2: Korzystamy z sauny samemu i mamy ochotę na długi seans w delikatnej podczerwieni. Szybko i łatwo wyłączamy zbędne w tej chwili promienniki, temperatura w pomieszczeniu kabiny pozostaje obniżona. Dodatkowo indywidualnie regulujemy intensywnością. Przy intensywności około 50% zostaje zachowany efekt głębokiego ciepła biosauny.

Automatyczne programy sterowania intensywnością promieniowania.

Dla optymalnego efektu terapeutycznego oraz wygody, modele wyposażone są w cztery automatyczne programy: Therapy, Detox, Refresh, Soft Infrared. Przy wyborze żądanego programu komputer sam dobiera optymalne parametry dla danego programu jak temperatura, intensywność, oraz sekwencje działania.

Wyjątkową cechą jest dodatkowa możliwość kontroli intensywności dla każdego użytkownika, niezależnie od trwającego, automatycznego programu.

Przykład: Z kabiny jednocześnie korzystają dwie osoby i stosują automatyczny program Terapia. Jednak wahania temperatury wynikające z programu nie wpływają dzisiaj najlepiej na samopoczucie jedną z osób. W tej sytuacji jednym przyciskiem na wyświetlaczu możemy obniżyć intensywność promieniowania dla wybranego miejsca, niezależne od aktualnego automatycznego programu.

Funkcja MyFamily®

Jednym z najbardziej niezwykłych osiągnięć jest funkcja pamięci MyFamily ®. Dzięki niej mamy możliwość zaprogramowania i zapamiętania ulubionych parametrów dla czterech różnych użytkowników. Przy kolejnym seansie w saunie, jednym przyciskiem można załadować własne ulubione ustawienia jak temperatura, intensywność, czas czy opcje oświetlenia.

Dodatkowe wyposażenie (opcjonalnie)

Dla poprawy komfortu, modele serii premium mogą zostać wyposażone są w nowoczesny zestaw do koloroterapii opartej na technologii LED. Do wyboru jest 6 kolorów, z możliwością automatycznej zmiany i przyciemniania.

Olejki eteryczne uwalniane pod wpływem temperatury koją lub pobudzają wyzwalając nową energię.

System muzyczny pomaga w relaksie. Do dyspozycji mamy opcję Bluetooth®, USB i AUX. Wysokiej jakości głośniki Pioneer® dbają o dobre brzmienie dźwięku.

Aby cieszyć się wysokim komfortem nawet przy dłuższych sesjach, pakiet może obejmować również nowe poduszki AtroSoft® wykonane z wysokiej jakości pianki wiskoelastycznej (z efektem pamięci) i trwałym pokryciem ze skóry ekologicznej.

W naszych kabinach znajdziemy także nowe kamienie do masażu stóp LaStone®. Są przymocowane do zdejmowanego drewnianego rusztu, dzięki czemu można je łatwo wyjąć bez użycia narzędzi.
Zmywalna podłoga jest wyjątkowo łatwa w pielęgnacji.

Kabina oferuje dużo miejsca dla osoby o wysokości do 190 cm. Boczne półkoliste okna rozszerzają pole widzenia i umożliwiają panoramiczny widok na zewnątrz. Duża i wygodna ławka o głębokości 68 cm zapewnia spory komfort siedzenia. Stopy można bezpośrednio ułożyć na ogrzewanych kamieniach do masażu stóp LaStone®.

Długi promiennik tylny działa bezpośrednio na całej długości kręgosłupa, od części lędźwiowej do samych kręgów szyjnych.

Niczym nie zasłonięty kręgosłup jest równomiernie nagrzewany. Ruchome oparcia z drewna Abachi są nachylone pod kątem 13° i pozwalają na wygodną, anatomiczną pozycję oraz odciążenie kręgosłupa. Pochylone pod kątem 13° promienniki boczne znajdują się w bezpośredniej bliskości ciała i zapewniają doskonałą penetrację całego obszaru barków, bocznej części miednicy, a także zatok.

Przedni promiennik kwarcowy skierowany jest również pod kątem bezpośrednio w stronę ciała, dzięki czemu cały przód i kolana poddane są głębokiej penetracji podczerwieni.

Dzięki takiemu umiejscowieniu promienników sauna oferuje optymalne, najbardziej efektywne oddziaływanie promieni podczerwonych bezpośrednio na cały organizm.
Łydki oraz stopy ogrzewane są równomiernie delikatną podczerwienią emitowaną przez maty karbonowe z systemem CarboSens®.

Wymiary: (SxGxW) 94 x 112 x 192 cm
Osoby 2
Materiał Cedr Kanadyjski (East White Cedar – Thuya Occidentalis), lite drewno
Moc ok. 3540 W (zabezpieczenie min. 16 A)
Budowa dwuścienna z pełnego drewna
Umiejscowienie promienników dla optymalnego efektu terapeutycznego
 • 4 promienniki kwarcowe Solis® i 2 maty karbonowe CarboSens®
 • 1 promiennik dla terapii pleców,
 • 2 promienniki boczne dla ramion,
 • 1 promiennik terapeutyczna z przodu

Możliwość niezależnego wyłączenia każdego z promienników.

Promienniki i maty niezależnie wyłączane
Zakres temperatury od 25°C do max. 60 °C
Zasilanie 230V
Cyfrowy panel sterujący
Sterowanie z wewnątrz urządzenia
Głośniki stereo
Odtwarzacze MP3, wejściem USB i SD
Światło do czytania / koloroterapia: Mocny panel LED SMD RGB
Drzwi z bezpiecznego szkła hartowanego 8 mm
Samodomykające się, chromowane zawiasy
Uchwyt z naturalnego, litego drewna
Certyfikaty: CE/GS/ROHR
Czas wstępnego rozgrzania kabiny ok. 5 min
Siedzisko Drewno powlekane pokostem lnianym, opcjonalnie dodatkowa poduszka ze skóry ekologiczej z wypełnieniem Atrosoft®
Gwarancja:
Promienniki 2 lat
Kabina 2 lata

Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

wyposażenie standard   wyposażenie za dopłatą

Zdjęcia

Wyposażenie

Pakiet premium

W pakiecie premium oferujemy atrakcyjną gamę akcesoriów, które sprawią że stosowanie kabiny na podczerwień staje się bardziej komfortowe i przyjemne.

Zestaw audio

 • Wewnątrz kabiny, łatwe sterowanie
 • USB / bluetooth / SD
 • MP3 i WMA
 • 2 głośniki stereo

Cena 250 PLN

Koloroterapia

 • Stymulacja dobrego samopoczucie poprzez kolory
 • 5 różnych programów
 • Nowoczesna technologia LED
 • Żywotność 40 000 godzin
 • 2 lata gwarancji

Cena 1 390 PLN

Aromaterapia

Olejki eteryczne zadziwiają wszechstronnością działania.

 • Leczą infekcje dróg oddechowych
 • pomagają w kłopotach gastrycznych
 • działają dezynfekująco i aseptycznie na skórę
 • odświeżają
 • poprawiają samopoczucie
 • łagodza bóle mięśni, migreny
 • uspokajają, eliminują stres

Cena za zestaw 169 PLN
Cena 29 PLN / buteleczka

 

Dostawa

Jaki jest czas oczekiwania na dostawę?

FotoliaComp_64839067_beBX53HD7xD0CWtiNEbFoEIOSucD16nT_W95 (1)Dokładamy starań, aby wszystkie modele znajdujące się w sprzedaży promocyjnej posiadać w magazynie w Polsce. Dostawę i montaż wykonujemy w takich przypadkach zazwyczaj w terminie do 1 tygodnia. W przypadku, gdy zamówiony model znajduje sie w naszej centrali w Austrii, termin realizacji zamówienia ustalamy indywidualnie.

Jak mogę otrzymać moją saunę na podczerwień?

Oferujemy możliwość dostawy i montażu przez nasz fachowy zespół.

Koszt transportu z montażem wynosi:

 • Warszawa i okolice do 100 km: 490 PLN
 • powyżej 100 km od Warszawy: 790 PLN

Montaż wykonywany jest przez dwóch ekspertów i trwa ok. 1–2 h.

Można oczywiście po zarezerwowaniu towaru wybrać datę późniejszej dostawy (np. za dwa tygodnie).

Możemy dostarczyć zakupione urządzenie za pośrednictwem firmy kurierskiej lub naszym transportem
do samodzielnego zmontowania. Koszt przesyłki od 290 PLN!

Zakupione kabiny na podczerwień można również odebrać osobiście z naszego magazynu po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym lub mailowym. W takim przypadku również nie ponoszone są żadne dodatkowe koszty transportu i montażu przez kupującego.

Kabiny na podczerwień pakowane są w zależności od modelu w trzy lub cztery solidne kartony.

Instrukcję montażu można pobrać tutaj. (Aby otworzyć ten plik potrzebny jest Adobe Reader).

Gwarancja

Jesteśmy dumni, że dzięki ciągłemu udoskonalaniu naszych produktów możemy zaoferować 2 lata gwarancji na urządzenie oraz na elementy grzewcze.

Przy dostawie otrzymają Państwo Kartę Gwarancyjną stanowiącą podstawę przy ew. reklamacjach. Prosimy o staranne przechowywanie dokumentu.

Opinie

Dodaj opinię

ATR-1 – opinie

Rezerwacja

Model:

Dostawa/montaż:

Państwa dane:

* wymagane dane


Realizacja zamówienia

Przesłanie formularza rezerwacji nie jest dla Państwa pod żadnym względem wiążące.

Aby uniknąć nieporozumień lub błędnie złożonych zamówień, do realizacji zamówienia przystępujemy dopiero po telefonicznym potwierdzeniu rezerwacji, a następnie mailowym podsumowaniu ustaleń dotyczących warunków dostawy i płatności.

Zakup on-line naszych urządzeń jest bezpieczny i nie wiąże się dla Państwa z żadnym ryzykiem.